top of page
  • Zdjęcie autoraKTPN

Raport dr. Makarego Górzyńskiego z realizacji grantu NCN Miniatura 5

Polecamy raport dr. Makarego Górzyńskiego z realizacji grantu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu Miniatura 5.

Tematem badań prowadzonych w Ośrodku Badań Regionalnych Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego we współpracy z Kaliskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk była historia planowania przestrzennego i regulacji miast Królestwa Polskiego przełomu XIX i XX wieku.

Dr Makary Górzyński przeprowadził kwerendę źródłoznawczą w archiwach polskich, w zakresie administracyjnego projektowania urbanistycznego miast gubernialnych i niektórych ośrodków powiatowych. Efektem kwerendy , jak podaje autor, "jest prezentowany materiał źródłowy, weryfikujący i ukierunkowujący wstępne założenia, dotyczące wieloletniego projektu badawczego o architekturze i procesach przestrzennych w miastach Królestwa Polskiego między reformami postyczniowymi a Wielką Wojną."


Materiał dostępny jest online jako plik PDF z tłumaczeniami archiwaliów dot. planowania przestrzennego miast w czasach caratu w Polsce w Repozytorium Otwartych Danych Badawczych RepOD oraz na platformie Academia.edu umożliwiającej dystrybucję i udostępnianie treści badań naukowych.


Pobierz klikając w obraz


71 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Σχόλια


bottom of page