top of page

Księgozbiór archeologa Krzysztofa Pluskoty w bibliotece Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk

Zdjęcie autora: KTPNKTPN

Z radością informujemy, że Kaliskiemu Towarzystwu Przyjaciół Nauk swój wyjątkowy księgozbiór przekazuje Krzysztof Pluskota – uznany na arenie międzynarodowej archeolog, specjalista w zakresie datowania ceramiki. Dar ten to piękny wyraz sympatii Krzysztofa Pluskoty do Kalisza, a cenne książki wzbogacą zasoby naszej biblioteki, stanowiąc inspirację i pomoc w pracy badawczej.

Pierwsza część przekazanych egzemplarzy, obejmująca literaturę z zakresu archeologii antycznej, jest dostępna w języku angielskim. Kolejne tomy będą sukcesywnie docierały do Kalisza. Darczyńca zobowiązał się do przesyłania ich do zaprzyjaźnionego kaliskiego architekta, Przemysława Wierzbickiego, dzięki czemu księgozbiór będzie mógł być regularnie uzupełniany.

Książki te, obejmujące tematy archeologii śródziemnomorskiej, Bliskiego Wschodu i Indii, będą bezcennym wsparciem dla badaczy działających w nowo powstałej Pracowni Archeologicznej KTPN im. Krzysztofa Dąbrowskiego. Przewodniczącym pracowni jest dr Adam Kędzierski, a w jego zespole aktywnie działają m. in. Paulina Przepiórka i Leszek Ziąbka.

Serdecznie dziękujemy Krzysztofowi Pluskocie za ten niezwykły dar oraz wszystkim zaangażowanym w rozwój kaliskiej archeologii.





oraz profil FB KTPN

 
 
 

コメント


KALISKIE TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ NAUK
Założone w 1987 r. 

PEKAO SA I Oddział Kalisz
51 1240 2946 1111 0000 2873 3766
62-800 Kalisz  pl. św. Józefa 2-4

W ciągu ponad trzydziestu lat działalności Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk siłami i pracą swoich członków osiągnęło następujące rezultaty:

  • Towarzystwo stało się bardzo znaczącym elementem naukowego

       i kulturalnego pejzażu Kalisza i ziemi kaliskiej;

  • Znaczący pozostaje wkład Towarzystwa w formowanie i rozwijanie środowiska naukowego i akademickiego Kalisza, zwłaszcza zaś promowanie młodych pracowników nauki;

  • Utworzenie profesjonalnego wydawnictwa naukowego

       i wyprodukowanie dziś już ponad dwustu znaczących książek
      o Kaliszu 
i ziemi kaliskiej;

  • Utworzenie wartościowej biblioteki naukowej oraz publiczne jej udostępnienie;

  • Współdziałanie z innymi towarzystwami naukowymi i kulturalnymi Kalisza

  • Tworzenie wizerunku miasta jako ośrodka nauki i kultury.

 © 2021 by KALISKIE TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ NAUK Proudly created with Wix.com

bottom of page